Príbeh ponožky
Príbeh ponožiek nie je ľahký, ale môže byť pestrý a zábavný.
Literárno-výtvarný workshop ponúkne príležitosť vybrať si v predstave svoju ponožku, ktorá nám môže pomôcť objaviť seba, iných, aj svet. K tomu sú najlepšie deravé ponožky. Ak nemáte, príď si ich vytvoriť – hrou so slovom, farbou, pohybom.
Nezáleží, či vieš kresliť – dôležité je, že si odnesieš zážitok, kopec smiechu a možno aj nových kamarátov. Príď sa odviazať, prepojiť s komunitou a pridať ruku alebo lakeť a k dielu!
Workshop povedú doc. PaeDr. Dana Kollárová, Ph.D. a PaedDr. Adela Melišeková Dojčanová Ph.D..
Workshop je v cene základného vstupného
Docentka na Katedre pedagogiky PF UKF v Nitre
Dana
Kollárová
Pôsobí ako docentka na Katedre pedagogiky PF UKF v Nitre, kde pripravuje budúce učiteľky/učiteľov materskej a základnej školy z oblasti tvorivej dramatiky a integrovania umelecko-výchovných činností do vzdelávania. Tieto aktivizujúce a zážitkové stratégie vyučovania smerujú k príprave učiteľov z oblasti nadobúdania čítania a písania v 1. ročníku, k inovatívnej výučbe literárnej výchovy a k výchove (od najmladšieho) detského čitateľa. Je autorkou takmer dvesto publikačných výstupov, organizuje zážitkové workshopy pre materské školy a ich učiteľov v rámci celého Slovenska.


vysokoškolská pedagogička na Katedre pedagogiky PF UKF v Nitre a zakladateľka Rečového centra a arteterapie v Trnave
Adela
Melišeková
PaedDr. Adela Melišeková Dojčanová PhD. je vysokoškolská pedagogička na Katedre pedagogiky PF UKF v Nitre a zakladateľka Rečového centra a arteterapie v Trnave. Vo svojej pedagogickej a výskumnej činnosti sa zameriava na deti z inojazyčného prostredia i s poruchami reči na úrovni fonologických schopností. Pri svojej práci využíva artefiletiku ako motivujuci prostriedok pri aktivitách rozvoja detskej reči i pre dospelých v rôznych životných situáciách.
Je garantkou školských tvorivých projektov Supertrieda /Super Class a Ornamentálna mapa Slovenska. Je autorkou slovenskej maľby na dvojmetrovej soche medveďa v projekte charitatívnej putovnej výstavy United Buddy Bear za Slovenskú republiku. V roku 2017 vypracovala projekt Výtvarného ateliéru na základe artefiletických aktivít, ktorý sa uplatnil v platforme bilingvalnej základnej školy v Trnave.